May 2, 2023

Postup jak založit profil vaší firmy na Google my Business

Pokud máte malou firmu nebo podnikání, které chcete propagovat online, měli byste zvážit vytvoření profilu na Google my Business. Tento nástroj umožňuje podnikům zobra

Postup jak založit profil vaší firmy na Google my Business

Pokud máte malou firmu nebo podnikání, které chcete propagovat online, měli byste zvážit vytvoření profilu na Google my Business. Tento nástroj umožňuje podnikům zobrazit své informace ve vyhledávání Google a na Google mapách. Zde je několik kroků, které vám pomohou založit si vlastní profil na Google my Business.

1.   Přihlaste se do účtu Google

Prvním krokem k vytvoření profilu na Google my Business je přihlášení do vašeho účtu Google. Pokud takový účet nemáte, musíte si ho vytvořit. Poté přejděte na webovou stránku Google my Business a klikněte na tlačítko "Zahájit".

2.   Zadejte název vaší firmy

Dalším krokem je zadání názvu vaší firmy. Pokud se váš název již zobrazuje v Google, může se zobrazit návrh s vaším jménem. V opačném případě můžete zadat svůj název ručně.

3.   Zvolte kategorii

Dalším krokem je zvolení kategorie, do které vaše firma spadá. Google my Business nabízí širokou škálu kategorií, a proto si určitě vyberte tu nejvhodnější. 

4.   Zadejte adresu a informace o kontaktu

Nyní je třeba zadat adresu a informace o kontaktu. Pokud nemáte stálou adresu, můžete zvolit možnost "Služby u zákazníka". Zadejte své telefonní číslo, e-mailovou adresu a webovou stránku.

5.   Ověření profilu

Google vás může požádat o ověření vašeho profilu na Google my Business. Pokud to tak bude, budete muset zvolit jednu z možností ověření. Google obvykle nabízí ověření pomocí telefonu, e-mailu nebo poštou.

6.   Zveřejnění profilu

Jakmile jste dokončili všechny kroky, můžete publikovat svůj profil. Poté bude váš profil viditelný výsledcích vyhledávání Google a na Google mapách.

7.   Aktualizace profilu

Nakonec byste měli pravidelně aktualizovat svůj profil na Google my Business. To zahrnuje aktualizaci informací o kontaktu, otevírací doby, fotografií a odpovídání na recenze od zákazníků.

Vytvoření profilu na Google my Business může být užitečným nástrojem pro propagaci vaší firmy. Postupujte podle těchto kroků a ujistěte se, že váš profil na Google my Business je plně aktualizovaný a v souladu s vašimi potřebami a cíli.

Pokud hledáte partnera, který vám pomůže se založením a správou profilu na Google my Business pro Vaši restauraci neváhejte nás kontaktovat na hello@gastio.com nebo +420 490 000 490, za tým Gastio David Pála, Founder & Owner.

 

 

 

Pojďme si společně popovídat u dobrého espressa!

Zašlete nám zprávu prostřednictvím kontaktní formuláře nebo nám zavolejte a pojďme se společně setkat a probrat detaily ohledně tvorby webových stránek pro vaši restauraci, hospodu či bistro.